Przedsiebiorstwo FairPlay  Rzetelna Firma  Certyfikat wiarygodnosci biznesowej
Aktualności |

Przemysłowe instalacje chłodnicze

Bezpieczeństwo
Twoich kontrahentów
jest tego warte!
Wymienniki ciepła Danfoss
Odpowietrznik przemysłowy IPS8 Danfoss

Powszechnie uważa się, że amoniak jest i pozostanie wiodącym czynnikiem chłodniczym dla przemysłowych oraz dużych, komercyjnych instalacji chłodniczych.

Jest on jednym z najlepszych, naturalnych czynników chłodniczych, jednak ze względu na bezpieczeństwo ludzi i środowiska - wymaga doskonałej znajomości wszystkich zasad pracy z nim oraz obowiązujących przepisów.

Amoniak jako czynnik chłodniczy jest stosowany w dużych instalacjach chłodniczych od ponad stu lat i jego stosowanie ciągle poszerza się. Nie uszkadza warstwy ozonowej, jest tani i ogólnie dostępny, ma znakomite właściwości termodynamiczne, nie wywołuje chorób raka ani zmian genetycznych.

Jednak jego niebezpieczne oddziaływanie na organizm ludzki jest znane od dziesięcioleci, a trujące i szkodliwe właściwości są doskonale rozpoznane i opisywane, zwłaszcza po kolejnych, tragicznych wypadkach w instalacjach amoniakalnych.

Dlatego urządzenia i akcesoria stosowane
do instalacji amoniakalnych powinny charakteryzować się najwyższą jakością
i niezawodnością
.

Automatyka, urządzenia Danfoss od lat cieszą się dużym uznaniem fachowców z branży. Dbałość o szczegóły, solidne materiały i wykonanie, przez ponad 80 lat ulepszane rozwiązania techniczne - to wizytówka tego producenta.

Dostępność dokumentacji technicznych w języku polskim, niezbędne atesty i certyfikaty, szkolenia - dla znajomości budowy i obsługi urządzeń – przekonały już wielu praktycznie myślących Instalatorów do posługiwania się urządzeniami marki Danfoss.Komponenty instalacyjne słabej marki potrafią przysporzyć wielogodzinnych problemów, wielokrotnych dojazdów, a nawet utratę czynnika chłodniczego, co w przypadku amoniaku generuje często nieprzewidywalne skutki związane ze środowiskiem, z ludzkim zdrowiem i życiem.

Przemysłowe instalacje chłodnicze, gdzie stosuje się amoniak:
  • Zakłady przemysłowe mięsne, drobiarskie i rybne
  • Zakłady mleczarskie
  • Browary i winiarnie
  • Przetwórnie owocowo-warzywne
  • Chłodnie składowe
  • Przemysł farmaceutyczny
  • Zakłady chemiczne i naftowe

Do pobrania