Przedsiebiorstwo FairPlay  Rzetelna Firma  Certyfikat wiarygodnosci biznesowej
Oferta handlowa |

Chillery

R&D
Chillery
Chillery
Chillery
Klimakonwektory
Klimakonwektory
Eurovent
Oferujemy agregaty wody lodowej wytwarzane przez włoskiego producenta Rhoss. Urządzenia te, o mocach chłodniczych od kilku kW, do ponad 2 MW, pracujące na bazie ekologicznych czynników chłodniczych: R410A, R134a, R407C, mogą tworzyć perfekcyjne rozwiązania dla zastosowań w systemach klimatyzacyjno-wentylacyjnych oraz w przemyśle chłodniczym. Opcjonalnie wbudowane i sterowane automatycznie systemy free-cooling pozwalają na wykorzystanie niskich temperatur powietrza zewnętrznego, a co za tym idzie, bardzo duże oszczędności w eksploatacji.

Wynikiem wieloletniej pracy laboratorium R&D oraz pionu technologicznego fabryki Rhoss jest szeroka oferta urządzeń zgrupowanych w trzech systemach:
  • Macrosystem - chillery i pompy ciepła od 60 do 2100 kW. Agregaty ze sprężarkami scroll (max 6 sprężarek = 455 kW) pracują z czynnikiem R410A. Agregaty ze sprężarkami śrubowymi i sprężarkami turbocor pracują z czynnikiem R134a. Dodatkowo agregaty ze sprężarkami scroll mogą być wyposażone w opcję free-cooling oraz free-cooling no-glycol. Niezależne zespoły pompowe ze zbiornikami od 200 do 2500 l.
  • Microsystem - chillery i pompy ciepła od 5 do 65 kW (chłodzone powietrzem i wodą) na bazie sprężarek typu scroll, pracujące z czynnikiem R410A. Wersje z oddzielnym skraplaczem pracują z czynnikiem R407C. W agregatach 2-sprężarkowych, przez zastosowanie dwóch różnych modeli uzyskujemy aż 3 stopnie regulacji wydajności i w wyniku - wysokie współczynniki ESEER. Chillery z modulowaną wydajnością (sprężarka inverter) umożliwiają płynną regulację wydajności od 29 do 100% mocy.
  • Unit-System - klimakonwektory w zakresie wydajności od 200 do 15.000 m3/h. Urządzenia w wielu wersjach wykonania (naścienne, kasetonowe, kanałowe, przypodłogowe, podokienne), z szerokim wachlarzem modeli dla każdego typu oraz bardzo bogatą ofertą akcesoriów.
Chillery wykonywane są w wersjach:
  • z pompą ciepła,
  • o podwyższonej wydajności energetycznej (klasa A)
  • o obniżonym poziomie hałasu (low noise i super low noise)
  • wykonania specjalne dla instalacji przemysłowych pracujących w trudnych warunkach temperaturowych lub agresywnego powietrza, w tym również bezciśnieniowe
Ponadto:
  • systemy poliwalentne EXP, do równoczesnej produkcji zimnej i ciepłej wody
  • akustyczne panele radiacyjne (promienniki) dla klimatyzacji komfortu
Wartym podkreślenia jest fakt, że każda wyprodukowana jednostka testowana jest zgodnie z procedurami Eurovent, a każdy chiller testowany jest zaraz po zejściu z linii montażowej - w komorach klimatycznych, umieszczonych w halach produkcyjnych.