Przedsiebiorstwo FairPlay  Rzetelna Firma  Certyfikat wiarygodnosci biznesowej

Historia

Targi Polagra 2004
Elektronika S.A. została założona w Gdyni w 1989 roku. Od początku działalność Spółki związana była z importem i dystrybucją urządzeń chłodniczych i komponentów dla chłodnictwa, a następnie od roku 2001 również pomp ciepła, klimatyzatorów i systemów klimatyzacyjnych. Pierwszymi partnerami handlowymi Spółki były takie firmy jak Electrolux Compressors, Maneurop (obecnie Danfoss Comercial Compressors), Friga-Bohn oraz Flica (obecnie Honeywell). Na przestrzeni lat do grupy tej dołączyły takie firmy jak Alco, ECO, Danfoss, Johnson Controls, Copeland, Frascold, Outokumpu, Honeywell, Linde, ITE, Nibco oraz Mitsubishi Heavy Industries, Ltd.

Magazyn
Zgodnie z przyjętą strategią rozwoju Spółki w latach 1990 - 2000, w celu zapewnienia lepszej komunikacji i obsługi klientów, w 1991 roku rozpoczęto budowę struktury oddziałowej w Polsce. Obecnie, Elektronika S.A. posiada 8 oddziałów zlokalizowanych w Gdyni, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Tarnowie, Warszawie i Wrocławiu, z rozbudowaną lokalną siecią dystrybucyjną firm handlowych i instalacyjnych oraz z zasobnymi i dobrze wyposażonymi magazynami towarowymi wysokiego składowania, o łącznej powierzchni blisko 5.000 m².

W 2001 roku Elektronika S.A. stała się członkiem Grupy Danfoss z Danii. Był to początek realizacji strategii rozwoju Spółki poza granicami Polski. W roku 2003 Elektronika S.A. założyła na Ukrainie Spółkę Córkę DP Elektronika, która obecnie posiada pięć oddziałów w Charkowie, Kijowie, Lwowie, Dniepropietrowsku i Odessie.