Przedsiebiorstwo FairPlay  Rzetelna Firma  Certyfikat wiarygodnosci biznesowej
Aktualności |

Certyfikacja LEED: Rhoss członkiem USGBC

Włoski producent agregatów wody lodowej, klimakonwektorów i pomp ciepła - Rhoss S.p.A. - został członkiem USGBC, zwiększa swój udział w rynku „zielonego budownictwa” oraz wprowadza kolejne modyfikacje produkowanych urządzeń w odniesieniu do certyfikacji LEED.

Certyfikacja LEED (skrót od Leadership in Energy and Environmental Design) to system oceny budynku w zakresie ochrony środowiska naturalnego, środowiska w którym żyjemy, pracujemy i uczymy się. Poddanie się dobrowolnej ocenie przez właściciela, inwestora, czy dewelopera budynku - podnosi jego prestiż, wyróżnia w branży i ułatwia pozyskanie ambitnych, oszczędnych i ekologicznie myślących podnajemców czy kooperantów.

System certyfikacji LEED jest precyzyjny, niezwykle elastyczny (wielokryterialny) i może być stosowany dla różnego rodzaju budynków: komercyjnych, mieszkalnych, czy instytucjonalnych, niemal w każdej fazie ich budowy czy eksploatacji. Oczywiście najlepiej jest rozpocząć analizy i starania zdobycia certyfikatu już w etapie przygotowania inwestycji.

System LEED stworzony został w Stanach Zjednoczonych w 1998 roku przez U.S. Green Building Council (USGBC), organizację zajmującą się utrzymywaniem standardów „zielonego budownictwa” i stał się w krótkim czasie popularnym, międzynarodowym standardem oceny budynków. Obecnie – ponad 60.000 zrealizowanych projektów na świecie.

Certyfikacja LEED dotyczy tylko budynków. Produkty, urządzenia, instalacje czy materiały konstrukcyjne nie podlegają tej certyfikacji, choć mogą w znaczny sposób (do 50%) wpływać na podniesienie punktacji oceny budynku. Wybór konkretnych elementów składowych inwestycji – ma więc duże znaczenie dla uzyskania Certyfikatu Base (Podstawowego), Silver (Srebrnego), Gold (Złotego) lub Platinum (Platynowego).

Z tego właśnie powodu włoski producent Rhoss podjął strategiczną decyzję aby usługi i produkty marki Rhoss podnosiły punktację LEED maksymalnie, w odniesieniu do elementów składowych systemów wody lodowej czy pomp ciepła. Pierwszą fazą działania była inwestycja w rejestrację członkostwa w USGBC, kolejną fazą - dokładne analizy i oceny urządzeń/usług oraz wprowadzanie niezbędnych modyfikacji pod względem energetycznym oraz ochrony środowiska - elementów podlegających ocenie w procesie certyfikacji. Celem tych działań prowadzonych również przez certyfikowanych konsultantów LEED – jest także prezentacja rozwiązań ekologicznych Rhoss i korzyści jakie mogą uzyskać klienci, projektanci i deweloperzy, stosując urządzenia Rhoss, bez względu na poddanie się certyfikacji.

Głównym celem podjętych działań jest zwiększenie udziału w rynku zrównoważonego budownictwa (Zielone Budynki). Producent Rhoss S.p.A. postrzegany jest jako kompetentny, postępowy i wiarygodny partner dla klientów w branży HVAC w wielu państwach europejskich , azjatyckich i afrykańskich.

ELEKTRONIKA SA - jest Importerem i Autoryzowanym Przedstawicielem Rhoss S.p.A. w Polsce