Przedsiebiorstwo FairPlay  Rzetelna Firma  Certyfikat wiarygodnosci biznesowej
Aktualności |

Cubigel Compressors … chiński kapitał – europejska jakość …

Cubigel
Cubigel
Producent sprężarek hermetycznych i agregatów skraplających o niewielkich wydajnościach – Cubigel Compressors (dawny Electrolux) – zwiększa i modernizuje swoją produkcję. Po kilkunastu miesiącach problemów organizacyjnych i finansowych związanych z kryzysem ogólnoświatowym, przedsiębiorstwo zakupione zostało w 2012 r przez chińskiego producenta sprężarek do sprzętu domowego - Huayi Compressor Co, Ltd;* ( zobacz Info pod galerią zdjęć) Roczna sprzedaż nowego właściciela to ponad 12 milionów sztuk sprężarek hermetycznych w zakresie 40 W – 400 W, stosowanych do urządzeń gospodarstw domowych. Firma notowana jest na chińskiej giełdzie, posiada wysoki potencjał finansowy i zatrudnia ponad 3 tysiące pracowników. W Europie - nowa firma córka powołana pod nazwą Huayi Compressor Barcelona to 42 tyś m2 powierzchni fabryki, roczny wolumen sprzedaży ponad 2,5 miliona sztuk sprężarek, 400 zatrudnionych pracowników oraz rozbudowany Dział R&D (25 inżynierów). Firma planuje ciągły ekspansywny rozwój oraz ze składów w Hiszpanii – planuje zaopatrywać europejskie zakłady OEM i rynek komercyjny. Huayi Compressor Barcelona odpowiada za projektowanie, rozwój, produkcję i dystrybucję sprężarek hermetycznych oraz wyprodukowanych na ich bazie – agregatów skraplających. W ciągu krótkiego czasu firma zdobyła szereg niezbędnych certyfikatów: ISO 14001, ISO 9001 (certyfikacja poprzez TUV NORD), VDE, UL, CE, Saso, Kucas, KLT …

Pod koniec roku 2013 nowy Zarząd zorganizował w Barcelonie Pierwsze Spotkanie Dystrybutorów. Oprócz przedstawienia swojej misji, wizji oraz planów zwiększania produkcji, ważnym punktem pierwszego dnia spotkania było zwiedzanie fabryki zlokalizowanej w Sabadel pod Barceloną.

Przed wejściem do budynku siedziby firmy, gości przywitali uroczyście wysocy rangą przedstawiciele nowej firmy i fabryki z chińskim Prezesem na czele. Unikalny w Europie – ale bardzo sympatyczny zwyczaj ze wschodu. Już od przekroczenia progu pierwszych pomieszczeń produkcyjnych – widać było niezwykły porządek i czystość. Na początku pokazano linię produkcyjną silników elektrycznych do sprężarek. Ponieważ silnik to najważniejsza część sprężarki – jej serce – producent przykłada ogromną wagę do każdego szczegółu a stanowiska kontrolne kolejnych etapów produkcji - znajdują się w wielu miejscach tego działu. Ze względu na konieczną czystość przy tej produkcji, pomieszczenia wyposażone są w urządzenia do kontroli atmosfery i panuje tu stałe, niewielkie nadciśnienie, aby ograniczyć napływ zanieczyszczeń. Wiele czynności wykonują tu nowoczesne automaty ulokowane w otoczonych ścianami z przezroczystego plastiku kanałach, przypominających duże akwaria. Kolejna część fabryki to linie produkcji sprężarek. Park maszynowy fabryki jest modernizowany i na razie w fabryce przeplatają się bardzo nowoczesne automaty produkcyjne na zmianę z tradycyjnymi, wysłużonymi czasem urządzeniami do produkcji. Malarnia jest nowoczesnym działem fabryki, do którego trafiają sprężarki po testach szczelności. Komora akustyczna to dzieło i duma Dyrektora Handlowego – Pana Pedro Olalla, który przed kilkunastu laty rozpoczął jej budowę i stale dba o jej modernizację. Niewielu producentów urządzeń chłodniczych może pochwalić się takim profesjonalnym pomieszczeniem o specjalnej konstrukcji, poczynając od niezwykłego posadowienia na gruncie – aby nie przenosić drgań zewnętrznych, poprzez specjalne wygłuszenia zewnętrzne i wewnętrzne, specjalne drzwi, specjalne wyposażenie akustyczne…. Wszystko zgodne z obowiązującymi wymogami w zakresie pomiaru poziomu ciśnienia akustycznego produkowanych urządzeń.

Każdy etap produkcji podlega procesowi właściwej mu kontroli jakości, co skutkuje przekazaniem do dalszej produkcji tylko urządzeń poprawnie wykonanych na danym etapie. Egzemplarze nie mieszczące się w granicach normy są zawracane do poprawki lub odrzucane z procesu produkcji. Dział R&D pilnie śledzi rozwój wydarzeń na rynku czynników chłodniczych oraz poczynania Parlamentu Europejskiego w tym zakresie. W zakładowym laboratorium prowadzone są stałe testy pracy mebli chłodniczych pracujących na bazie różnych czynników chłodniczych ( R410A, R290, R600a, R407F …) Do produkcji wprowadzane są kolejne nowe modele sprężarek z ekologicznej serii Green Cooling. Ostatnie zmiany w ofercie to kilka nowych modeli wprowadzonych na rynek USA (115-127V 60 Hz), kilkanaście nowych modeli na rynki europejskie, dla LBP / HMBP – na R600a, R290 i R404a oraz rozszerzenie typoszeregu P do 18 cm3 i typoszeregu L do 10,7 cm3.

Ostatnią linię produkcyjną stanowią stanowiska montażowe agregatów chłodniczych. Produkuje się tu wersje typowe – katalogowe, jak również agregaty skraplające na specjalne, niestandardowe zamówienia. W każdym miejscu fabryki – widać europejski profesjonalizm, staranność, niezwykłą uprzejmość oraz właściwy nacjom wschodnim – ogromny nakład pracy włożonej w rozwój produkcji i przedsiębiorstwa.*HUAYI COMPRESSOR CO., LTD - firma założona w 1990 roku, w Jingdezhen w Chinach, jest numerem jeden na świecie wśród producentów sprężarek o niewielkich wydajnościach, z roczną sprzedażą na poziomie 28 milionów sztuk. Specjalizuje się w produkcji sprężarek hermetycznych do chłodziarek, dystrybutorów wody i osuszaczy oraz innych urządzeń gospodarstwa domowego. Huayi Compressor Co.,Ltd. jest firmą z grupy Sichuan Changhong Electric Co.,Ltd. i jest notowana na giełdzie w Shenzhen Stock Exchange. Huayi Compressor Co.,Ltd. z dwoma spółkami zależnymi: Jiaxipera Compressor Co.,Ltd. oraz Huayi Compressor (Jingzhou) Co.,Ltd. ma silną pozycję finansową i zatrudnia ponad sześć tysięcy pracowników. Misją firmy jest ochrona środowiska, oszczędność energii i wytwarzanie wysokowydajnych produktów o najwyższej jakości. Stanowisko to jest potwierdzane przez zaawansowane technologie, nowoczesne linie produkcji sprężarek oraz regularne testy wyposażenia. Założone w 1958 r., chińskie przedsiębiorstwo państwowe Sichuan Changhong jest jednym z największych dostawców produktów elektroniki konsumenckiej w Chinach, specjalizującym się w rozwoju technologii (R&D), produkcji oraz marketingu konsumenckich urządzeń elektronicznych i ich podstawowych komponentów. Jego obrót sięga 11 mld dolarów, zatrudnia ponad 90000 osób na całym świecie, za pośrednictwem swoich różnych działów, w tym TV, AC, lodówki, sprężarki, LCD/Plazma i paneli OLED.