Przedsiebiorstwo FairPlay  Rzetelna Firma  Certyfikat wiarygodnosci biznesowej
Aktualności |

Finał konkursu Rzym 2012 c.d.n.(ł)

Koloseum

Ostatniego dnia września zakończył się nasz firmowy konkurs handlowy, którego głównym celem sprzedażowym były agregaty skraplające, agregaty wielosprężarkowe, sprężarki chłodnicze, chłodnice i skraplacze oraz klimatyzatory i systemy klimatyzacyjne Mitsubishi Heavy Industries. Nasi aktywni Klienci, nie tylko przy zakupach konkursowych stanęli na wysokości zadania - i niezwykle punktualnie, wszyscy pojawili się na lotnisku w Modlinie.

Przelot z Warszawy do Rzymu zajął niespełna 2,5 godziny. Rzym przywitał nas przepiękną, słoneczną pogodą, która utrzymała się do końca naszej wizyty. Widocznie los nam sprzyjał. Niewiarygodnie ciepło ! Po akomodacji w Hotelu i krótkim posiłku od razu ruszyliśmy ochoczo do zwiedzania rzymskich kościołów, placów i fontann. Odwiedziliśmy bazylikę Santa Maria Maggiore, wrzuciliśmy pieniążek do fontanny di Trevi, a po trudach dnia, już wieczorem - odpoczywaliśmy na słynnych Schodach Hiszpańskich... Po kolacji w hotelu, pomimo fizycznego zmęczenia – nikt nie miał zamiaru udać się na nocny wypoczynek …
Kolejnego dnia, w piątek po śniadaniu, zaplanowane było zwiedzanie pobliskiego Watykanu. W programie: Bazylika św. Piotra – największy obiekt sakralny z przepiękną ekspozycją okolic Rzymu, widoczną z kopuły, przeniesiony grób naszego Papieża - Jana Pawła II, niewiarygodnie bogate w dzieła sztuki Muzea Watykańskie. Dzięki wcześniejszym rezerwacjom – nigdzie nie traciliśmy czasu na oczekiwanie w kolejkach a polska przewodniczka obrazowo przekazywała nam najważniejsze, ciekawe informacje. Potem, wieczorem - Trastevere – stare, pełne atmosfery i przepięknych uliczek - rzymskie Zatybrze… Kolacja w miejscowej trattorii z muzyką na żywo i tradycyjne przysmaki kuchni włoskiej: pizza, pasta, olive oil, cannelloni, bruschetty, mozzarella, parmigiano, ricotta, polenta, risotto, spaghetti i … czy jadł ktoś kiedyś „rzymski” ogon wołowy ? My – tak.

W sobotę, po krótkim śniadaniu, udaliśmy się na spacer po starożytnym Rzymie, Forum Romanum, Koloseum. Po południu - Panteon - najlepiej zachowana budowla starożytnego Rzymu, dawna świątynia pogańska a obecnie kościół. Wieczorem dotarliśmy do najważniejszego rzymskiego placu – Piazza Navona… Niesamowite lody włoskie !
Niedziela – nasz ostatni dzień pobytu- rozpoczął się szybkim spacerem w pobliskim, przepięknym parku miejskim, również pełnym zabytków ! Wydawało nam się, że co najmniej połowa dorosłej populacji miasta wyległa tam na świąteczny, aktywny wypoczynek: biegając, maszerując, grając … Warto wziąć przykład !
Pożegnanie z Rzymem, przejazd na lotnisko i szczęśliwe lądowanie ok. godz. 16. w Modlinie – zakończyły naszą pełną wrażeń i niezwykle ekscytującą wyprawę do Wiecznego Miasta. Przeczytajcie poniżej historię Rzymu – „na wesoło” i zobaczcie nasze wybrane zdjęcia ciekawych miejsc, które mimo szybkiego tempa zwiedzania Rzymu - udało się nam uwiecznić.
RZYM
RZYM
RZYM
RZYM
RZYM
RZYM
RZYM