Przedsiebiorstwo FairPlay  Rzetelna Firma  Certyfikat wiarygodnosci biznesowej
Aktualności |

Chillery EXP - systemy poliwalentne

EXP
Compact
Compact Y
TXAE4150
Logo Eurovent
Systemy poliwalentne EXP produkcji Rhoss to ekologiczne, wielofunkcyjne instalacje chiller-pompa ciepła, zaprojektowane w celu równoczesnego zaspokojenia, przez tylko jedną jednostkę zasilającą, zapotrzebowania na wodę ciepłą i zimną, zarówno w celach klimatyzacji jak i ciepłej wody użytkowej, z uwzględnieniem odzysku ciepła.

Klimatyzacja komfortu i produkcja ciepłej wody sanitarnej w instalacji 2-rurowej jest typowym, ekologicznym zastosowaniem w mieszkaniach, hotelach, szpitalach, halach sportowych, pensjonatach czy biurowcach. Innowacyjność urządzeń serii EXP polega na tym, że trzy użyteczne procesy mogą zachodzić dzięki jednemu urządzeniu równocześnie tzn. ogrzewanie i/ lub schładzanie powietrza oraz pozyskanie ciepłej wody sanitarnej i to z uwzględnieniem procesu odzysku ciepła. Jedno urządzenie może zatem zastąpić kocioł, pompę ciepł i chiller, czy kocioł i jednostkę zewnętrzną klimatyzacji z pompą ciepła.

Producent udostępnia 7 typoszeregów chillerów EXP, w zakresach wydajności:
 • chłodniczej 5,5 - 695,1 kW
 • grzewczej 6,4 - 709,9 kW
z COP nawet do 8.33, w trybie całkowitej rekuperacji ciepła.

Kontrola mikroprocesorowa systemu zarządza dwoma trybami pracy: AUTOMATIC i SELECT, w celu zaspokojenia wymogów instalacji 2-rurowych, 4-rurowych i 6-rurowych.
 • AUTOMATIC - automatyczna, jednoczesna lub niezależna produkcja wody schłodzonej i ciepłej
 • SELECT - produkcja ciepłej wody do użytku sanitarnego i dla komfortu, w zależności od wymogów instalacji i priorytetów wyznaczonych przez użytkownika.

Wybór typu instalacji 2, 4 lub 6-rurowej oraz tryby pracy AUTOMATIC lub SELECT – stwarzają wiele możliwych kombinacji pracy systemów dla okresów letnich, zimowych i przejściowych (np. w sezonie wiosennym część nasłoneczniona dużego obiektu może być schładzana a pozostała część – ogrzewana, przy równoczesnej dostawie ciepłej wody sanitarnej oraz stałym procesie odzysku ciepła)

Cechy szczególne chillerów serii EXP:
 • sprężarki: hermetyczne typu scroll lub półhermetyczne – śrubowe
 • czynniki chłodnicze R410A, R407C, R134a
 • bogate wyposażenie standardowe i opcjonalne
 • wiele wersji wykonania (także wyciszone i dźwiękoszczelne)
 • oferta dla domów jednorodzinnych i obiektów wielkopowierzchniowych
 • przystosowane do podłączenia z większością rodzajów BMS
 • certyfikaty: EUROVENT; CE; ISO9001 BUREAU VERITAS Certification; ECA; GREEN LINE

Systemy EXP są już często stosowane w Europie Zachodniej.

Do pobrania
Oszczędności

Oznaczenia: GREEN LINE - systemy oparte na działaniu pomp ciepła o wysokiej wydajności i przeznaczone do zastosowania w mieszkaniach oraz sektorze usługowym. Dzięki szerokiej ofercie proponowanych rozwiązań instalacyjnych, systemy te pozwalają na ogrzewanie i produkcję ciepłej wody użytkowej przy wykorzystaniu źródeł odnawialnych. Produkty Green-Line to: chillery klasy A, serii Z-Power, Z-Flow i T-Power ; wielofunkcyjne pompy ciepła z całkowitym odzyskiem serii EXP; chillery i pompy ciepła zaprojektowane w oparciu o opatentowana technologię AF+; chillery z „free-cooling”; chillery ze sprężarkami inverterowymi (scroll/odśrodkowe-bezolejowe)

Źródło : materiały techniczne i promocyjne producenta agregatów wody lodowej Rhoss SpA