Przedsiebiorstwo FairPlay  Rzetelna Firma  Certyfikat wiarygodnosci biznesowej
Aktualności |

Stream - najnowocześniejsze...

Copeland Stream 4MU-25X
Copeland Stream 6MU-40X
Sterownik CoreSense
...półhermetyczne sprężarki tłokowe Copeland zaczęto produkować w Aachen w Niemczech na początku stycznia 2012 roku. Nowa seria sprężarek Stream firmy Emerson Climate Technologies do zastosowań w handlu i przemyśle obejmuje:
  • typoszeregi sprężarek cztero- i sześciocylindrowych dla czynników HFC
  • typoszereg sprężarek półhermetycznych Digital z płynną regulacją wydajności
  • linię do zastosowań transkrytycznych CO2
Wszystkie modele sprężarek Stream wyposażone są w moduł diagnostyczny CoreSense™, który zapewnia zaawansowaną ochronę i diagnostykę, obniża koszty konserwacji i skraca przestoje. Moduł diagnostyczny zapisuje informacje dotyczące zasobów i eksploatacji instalacji, umożliwia monitoring poszczególnych sprężarek.

We wszystkich sprężarkach Stream można zastosować falowniki.

Nowe sprężarki dla czynników HFC pokrywają zakresy wydajności :
  • od 33 – do 80 kW – dla średnich temperatur
  • od 11 – do 28 kW – dla niskich temperatur, z R404A.

Przy zachowaniu najwyższej na rynku efektywności można je wykorzystywać z czynnikiem R134a, jak również z R407A/C, dzięki nowym płytom zaworowym Discus® opatentowanym przez Emerson. Modele Stream Digital umożliwiają zastosowanie płynnej – cyfrowej – regulacji wydajności (ograniczenie kosztów związanych z modulacją; praca ze stałą prędkością oznacza brak przeciążeń mechanicznych i elektrycznych systemu, bezproblemowy powrót oleju).

Stream to jedna z najcichszych sprężarek tłokowych na rynku. Zmiany konstrukcyjne doprowadziły do zmniejszenia poziomu hałasu o 7dBA w porównaniu do poprzedniej generacji sprężarek. Zastosowanie osłony akustycznej nowej generacji zapewnia tłumienie hałasu nawet o 15 dBA.

Do zastosowań transkrytycznych z R744(CO2) przygotowano 3 modele sprężarek Stream w zakresie wydajności od 20 do 37 kW. Charakteryzują się ciśnieniem nominalnym 135 barów i możliwością zastosowania falowników.

Sprężarki serii Stream – wkrótce dostępne w ofercie Elektroniki SA (Importer oraz Autoryzowany Dystrybutor urządzeń Emerson Climate Technologies).

Do pobrania: