Przedsiebiorstwo FairPlay  Rzetelna Firma  Certyfikat wiarygodnosci biznesowej
Producenci |

AlfaLaval

Alfa Laval Kraków

Magazyn Chłodnica Optigo CS Chłodnica Optigo CD Chłodnica Optigo CC EUROVENT Alfa Laval Polska jest częścią światowej korporacji Alfa Laval o zasięgu globalnym – lidera w branży specjalistycznych urządzeń i rozwiązań inżynierskich dla oddzielania, technologii przepływów i wymiany ciepła.

Historia firmy Alfa Laval sięga roku 1883, kiedy to Gustaw de Laval założył w Szwecji swoją firmę …

Od tamtej pory minęło ponad 130 lat doświadczeń kolejnych pokoleń projektantów, inżynierów, udoskonalających produkty Alfa Laval: separatory cieczy, dekantery, wymienniki ciepła. W Polsce firma działa od 1924 roku.

W strukturze Alfa Laval zostały wydzielone 3 segmenty sprzedażowe: energetyczny, spożywczy i wodny oraz morski. Produkty obecne są w różnych gałęziach przemysłu, takich jak: chemiczny, wydobycia ropy i gazu, papierniczo-celulozowy, oczyszczalni ścieków, morski, energetyczny, spożywczy.

Urządzenia Alfa Laval są sprzedawane w około 100 krajach. Koncern posiada 42 duże zakłady produkcyjne (w tym 22 w Europie, 10 w Azji, 8 w USA i 2 w Ameryce Łacińskiej) i zatrudnia około 17 000 pracowników na całym świecie. Większość z nich pracuje w Szwecji, Chinach, Danii, USA, Indiach.

Około 2.5 % całkowitej sprzedaży przeznaczane jest rocznie na prace badawczo-rozwojowe, w efekcie czego wprowadza się na rynek 25-30 produktów rocznie. Alfa Laval jest jednym z nielicznych producentów chłodniczych wymienników ciepła, wymienionych w katalogu 2017, uczestników programu EUROVENT.
Certyfikacja EUROVENT obejmuje :
  • Freonowe wentylatorowe chłodnice powietrza w wersji DX (z zaworem rozprężnym)
  • Freonowe skraplacze chłodzone powietrzem
  • Dry-coolery
Wszystkie urządzenia wytwarzane są zgodnie z przepisami CE i PED. Wszystkie modele wyposażone są w energooszczędne wentylatory EC ( dwie prędkości obrotowe wentylatorów).


Łącze do strony głównej