Przedsiebiorstwo FairPlay  Rzetelna Firma  Certyfikat wiarygodnosci biznesowej
Aktualności |

Thermofin GmbH – 15 lat intensywnego rozwojuW 2017 roku rodzinne przedsiębiorstwo Thermofin GmbH obchodziło 15-lecie istnienia. Firma została założona w 2002 roku przez Bernda Löfflera i Willie Löfflera w niemieckim Vogtland i w ciągu 15 lat osiągnęła naprawdę sporo.

Wymienniki ciepła, produkowane przez firmę Thermofin GmbH są używane na całym świecie, zarówno w przemyśle spożywczym jak i w klimatyzacji oraz chłodzeniu procesów przemysłowych. Nasi klienci cenią jakość naszych wyrobów, a to ich zadowolenie jest naszym priorytetem.


Pierwszy skraplacz zamówiony przez austriacką firmę Frigopol
Nasza firma dysponuje szerokim i różnorodnym asortymentem standardowych urządzeń, takich jak: parowniki, chłodnice powietrza, skraplacze i wieże chłodnicze. Dodatkowo, jako jedni z nielicznych, oferujemy izolowane chłodnice, hybrydowe wieże chłodnicze, skraplacze parowe. Warto podkreślić, że nasza firma zdobyła uznanie klientów, proponując niestandardowe rozwiązania podczas realizacji skomplikowanych technicznie projektów.

Wysokie kompetencje naszych pracowników, szybkość reakcji i skuteczne rozwiązania dla potrzeb naszych klientów to wysoko cenione aspekty w branży chłodniczej.

W ciągu 15 lat firma Thermofin GmbH oprócz zakładów produkcyjnych w Niemczech, rozwinęła produkcję w Argentynie z zamiarem zaopatrywania rynku chłodniczego w Ameryce Południowej oraz rozpoczęła montaż sprzętu chłodniczego w Rosji, aby w określonym czasie uruchomić także pełny cykl produkcyjny i zaopatrywać tutejszy rynek.

Od 2007 roku firma Thermofin GmbH dostarcza również rozwiązania do chłodzenia turbin i silników. Pierwsze projekty w tej nowej dla przedsiębiorstwa gałęzi zostały wdrożone w Indiach, Arabii Saudyjskiej oraz w Holandii. Na chwilę obecną w dziale sprzedaży grupa inżynierów czuwa nad współpracą i rozwojem tego segmentu rynku. Naszymi klientami są dobrze znane europejskie firmy, które projektują i budują takie projekty na całym świecie.

W zeszłym roku kolejny raz uzyskaliśmy certyfikat zgodny ze standardami DIN EN ISO 9001:2015, ale nie zatrzymujemy się i w dalszym ciągu będziemy dążyć do ulepszania systemu zarządzania jakością w naszej firmie.

W związku z szybkim tempem rozwoju branży chłodniczej, kadra wysoko wykwalifikowanych inżynierów w dziale rozwoju, wspierana przez pracowników sprzedaży, stale testuje nowe koncepcje i rozwiązania produktów wprowadzanych na rynek. Między innymi dlatego w 2013 roku powstało laboratorium badawcze, które pozwala na przeprowadzanie badań wymienników ciepła o różnej geometrii z zastosowaniem freonu, glikolu, amoniaku czy CO2 zarówno po stronie powietrza jak i po stronie czynnika chłodniczego.

W procesie rozwoju i produkcji nowych technologii firma Thermofin GmbH ściśle współpracuje z wiodącymi niemieckimi organizacjami badawczymi, wśród których wymienić należy: Instytut Techniki Klimatyzacyjnej i Chłodnictwa w Dreźnie (ILK) z organizacją "Bitzer" Dresden Technical Uniwersytet, zajmującą się urządzeniami chłodniczymi, kriogenicznymi i sprężarkami, Instytut Techniki Sterowania, Automatyki i Technologii Automatyzacji Procesów (IPM) w Zittau / Görlitz, a także Akademię Górniczo-Hutniczą we Freibergu.

Thermofin GmbH odgrywa coraz większą rolę na rynku międzynarodowym. Dzięki sieci biur sprzedaży na całym świecie firma umacnia swoją pozycję na rynku systemów chłodzenia i klimatyzacji. Składamy serdeczne podziękowania na ręce naszych klientów za powierzone nam zaufanie zarówno w kwestii współpracy, jak i oferowanych przez nas produktów.

Dziękujemy wszystkim naszym klientom za zaufanie do naszego zespołu i naszych produktów!